ayer tohum, tohumculuk, sertifikali tohum, tohum üretimi, clearfield, teknoloji

GELENEKSEL TARLA GÜNLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK!

4 - 5 Eylül 2021 Tarihlerinde Gönen'de Eleme Tesisimizin Yanında Bulunan Deneme Tarlamızda Yeni Çeşitlerimizi Tanıttığımız Tarla Günlerimiz İki Gün Sürdü. Denenmemiş bir Konseptle Düzenlediğimiz Tarla Günümüze Destek Veren Değerli Hocalarımıza, Katılımcı Firmalarımıza ve Siz Değerli Çiftçilerimize Teşekkür Ediyoruz!

8 Eylül 2021 Tarihinde Bafra'da Karadeniz Bölge Temsilcimiz Sn.Serdar TURAN ve Önder TURAN'ın Çeltik Kurutma Tesisinin Yanında Bulunan Deneme Tarlasında Yeni Çeşitlerimizi Tanıttığımız Tarla Günümüze Çok Yoğun Katılım Oldu. Denenmemiş bir Konseptle Düzenlediğimiz Tarla Günümüze Destek Veren Değerli Hocalarımıza, Katılımcı Firmalarımıza ve Siz Değerli Çiftçilerimize Teşekkür Ediyoruz!

Bafra/Samsun Şubemiz Açıldı!
Kızılırmak, Alaçam Cd. No:89/B, 55400 Bafra/Samsun
TEL: 0535 772 33 79 

Sevgili Dostumuz Serdar TURAN'ın Yönetiminde Hizmet Vermeye Başladık. Çiftçilerimize Teknik ve Lojistik Anlamda Katkı Sunmaya Çalışacağımız Şubemize Bekliyoruz.

Ayer Enerjisini Güneşten Alıyor!

Bilindiği üzere güneşe enerjisi en temiz yenilenebilir enerji kaynağıdır. Peki, güneş enerjisi nasıl üretilir? Güneş enerjisi, güneş panelleri sayesinde güneş enerji santrallerinde üretilmektedir. Güneş enerji santralleri (GES), güneş ışıklarından gelen enerji parçalarını elektrik enerjisine çeviren santrallerdir. GES’lerde kullanılan paneller oldukça büyüktür. Mantık olarak güneş enerjisi ile çalışan hesap makineleri ile benzerdir. Fakat güneş enerji santrallerinde büyük güneş pilleri kullanılmaktadır. Bu pillerin ana maddesi, galyum arsenittir ve kristal silisyumdur. Güneş panellerine gelen ışıklar, paneller sayesinde enerjiye dönüştürülerek büyük güneş pillerine veya akülere depo edilmektedir. Bunu yapan sistemlere ise Güneş Enerji Santrali (GES) denilmektedir. GES, güneş enerji santralinin kısaltılmış halidir.

1) Tasarruf Sağlar
2) Yatırmınızın Değerini Arttırır.
3) Kullanıcısına Uzun Süreli Garanti Sağlar
4) Atık Oluşturmaz ve Çevre Dostudur.
5) Enerji de Dışa Bağımlılıktan Kurtarır.

Güneş enerjisi %100 temiz, yenilenebilir bir enerji kaynağıdır. Elektrik üretimi için petrol, kömür ve doğalgaza olan bağımlılığı azaltır. Bu fosil yakıtlar hava, su ve toprak kalitesini etkileyen zararlı emisyonlar üretir ve küresel ısınmadan sorumludur. Buna karşılık, güneş enerjisi hiçbir kirlilik üretmez. Güneşin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, yeryüzüne zarar vermeye veya ozon tabakasına negatif etkilemeyen sınırsız bir enerji kaynağı sunar.Güneş enerjisi, güneşten temiz, yenilenebilir enerji oluşturur ve çevreye fayda sağlar. Fosil yakıtlara alternatifler yurtiçinde ve yurtdışında karbon ayak izini azaltır ve dünyadaki sera gazlarını azaltır. 

Mobirise

© Copyright 2021 - All Rights Reserved

This page was designed with Mobirise templates