Hakkımızda

Biz Kimiz?

1970’li Yıllarda kurucumuz Ahmet AYER tarafından temelleri atılan Ayer Tohumculuk, nitelikli çeltik tarımı ve sertifikalı tohum üretimi alanlarında faaliyet gösteren bir aile şirketidir. 

 

2005 yılında üretimini gerçekleştirdiği ilk sertifikalı tohum ile bu alanda bölgemizdeki ilk özel sektör kuruluşu olmanın gururunu taşıyor.  Uzun yıllar edindiğimiz tecrübe ve bilgiler ışığında, başta bölgemiz çiftçileri olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağlamak, çeşitli Ar-Ge yatırımlarımız sayesinde, bilinçli üretim yapmanın önemini anlatabilmek için var gücümüz ile çaba gösteriyoruz.

Kurucumuz Ahmet AYER’in anısına saygı ve hürmetle…

Tarımsal Sektöre
Yenilikçi Çözümler

AYER üretim ve pazarlama hakları kendine ait bir çok çeşide sahiptir. Yurtiçinde ve yurtdışında ki iş ortaklarımızdan edindiğimiz çeşitlerimizi kalite olarak en üst seviyede üretmeye gayret gösteriyoruz. Her daim işimiz başında bizzat kendimiz bulunmamız en önemli ayırt edici özelliğimizdir. İşinde uzman yetkili kadromuz ve yetkin personelimizle üretilebilecek ‘En İyi Tohumun’ peşinde yolculuğumuz sürüyor. 

Misyonumuz

Varoluş amacımıza paralel olarak çiftçilerimize yüksek kaliteli ve verimli, üretilebilirliği olan tohum çeşitleri konusunda uzmanlaşmak, yerli tohum üretimini arttırmak, değişen piyasa koşulları ve üretici beklentisine uygun olarak son yıllarda yabancı menşeli tohum çeşitlerinde de pazarda adından söz ettirmektir.

Vizyonumuz

Temel sorumluluğunun farkında olarak gelecek planlarını yapan AYER; üretilebilir, pazar payı olan, ülke damak tadına uygun ve çiftçi beklentilerini maksimum seviyede karşılayan çeşitleri üretme konusunda kararlılığını sürdürecektir. Ayrıca Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu olmanın verdiği misyon gereği Ar-Ge faaliyetlerine de aynı önemi vererek yerli ve milli çeşit konusunda önemli çalışmalar sürdürmektedir. AYER yurtiçi satışlarının yanında yurtdışında da çeşitli ülkelere tohum ihracatı yapmaktadır ve bunu geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. AYER sadece tohumu ticareti yapmaz. Üreticilere her anlamda desteği bir sosyal sorumluluk projesi olarak görür. Bu doğrultuda çiftçi bilgilendirme toplantıları yapar, tarla ziyaretlerinde çiftçilerine teknik destek verir. Üretim anlayışının değişmesi paralelinde, çiftçileri bilgilendirmek için tarla günleri düzenler ve ulusal çapta fuar katılımlarında bulunur.

Alanının En İyileri İle Çalışıyoruz

Ayer, çeltik ıslahının iki duayen ismi, Agrobest Bitkisel Üretim ve Araştırma Müdürü Dr. Halil Sürek ve Dr. Eugenio Gentinetta ile çalışmaktan büyük onur duyar.